Тиждень пожежної безпеки

На виконання листа управління освіти № 01-32/2506 від 23.10.2021 р., «Про удосконалення роботи з питань протипожежного захистув осінньо – зимовий період в закладах освіти», згідно з планом роботи  на 2021–2022 н.р., наказу директора № 178 від 04.10.2021р. «Про підготовку та проведення «Тижня пожежної безпеки», в яслах-садку  з 25.10.21 по 29.10.21 року проведено тематичний тиждень на тему: «З вогнем не жартуй!».

Метою проведення «Тижня пожежної безпеки» є поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань пожежної безпеки; формування розуміння цінності власного життя та здоров'я серед дітей та батьків; відчуття небезпеки щодо вогню, електричного струму; розуміння необхідності виконання правил пожежної безпеки; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час надзвичайних ситуацій.

Для формування у дітей навичок оптимальних дій під час пожежі педагогами було застосовано різноманітні форми та методи освітньої роботи, в тому числі інтерактивні, практичні, проблемно-пошукові тощо.

Під час «Тижня пожежної безпеки» було проведено наступні заходи:

  • Поповнено та оновлено матеріали куточка протипожежної безпеки;
  •  Проведено тематичні заняття: «Лісова пожежа», «Кіцькин дім», з малювання «Пожежна машина», «Пожежна драбина», «Вогонь буває різний», тощо;
  • бесіди «Сірники - не іграшка», «Небезпечний вогник», «Правила безпеки при пожежі»;
  • сюжетно-рольові та дидактичні ігри: «Водії», «Пожежники», «Склади картинку», «Що ти бачиш на картинці?».
  • Оформлено виставки дитячих малюнків на тему «Вогонь – добрий, вогонь-злий».

29.10.2021р.  о 10.15 було проведено відпрацювання практичних дій з учасниками освітнього процесу згідно з планом евакуації на випадок виникнення пожежі.

Мета практичного тренування: організація практичних дій щодо евакуації дітей, працюючого персоналу у визначений безпечний пункт (спеціалізована школа № 24) .

В тренуванні брали участь 138 вихованця, 20 педагогів та 24 технічних працівника. По сигналу «НС, пожежа в музичній залі» всі 12 груп   під керівництвом вихователів та помічників вихователів, а також усі працівники закладу організовано вийшли через основні та запасні виходи на місце збору за термін – від 10 хв. Кількість дітей звірялася з журналом відвідування; вихователі мали з собою журнали з відомостями про батьків.

Згідно з планом евакуації, всі діти та персонал ясел-садка за 7 хв дісталися в місце тимчасового розташування (СШ№ 24). Евакуацію дітей та персоналу ясел-садка здійснювали: відповідальна особа з ЦЗ та відповідальна особа за евакуацію.

Членами  комісії по охороні праці здійснено перевірку стану засобів пожежогасіння, евакуаційних виходів, електроприладів, наявність інструкцій з техніки безпеки на робочих місцях та їх відповідність вимогам нормативних документів;  проведено рейд-перевірку виконання працівниками вимог протипожежної безпеки;  позаплановий інструктаж з питань неухильного виконання вимог техногенної і пожежної безпеки та надзвичайних ситуацій; перевірено шляхи евакуації (коридори, тамбури та східці) на рахунок захаращеності.