1.Батькам необхідно обрати заклад дошкільної освіти (далі-ЗДО);
2.Відвідати заклад і дізнатися у директора про наявність вільних місць і умови зарахування дітей.
3. Прийом дітей до ЗДО здійснюється керівником відповідно до списків, сформованих базою даних, упродовж періоду комплектації груп: І молодшої (від 2 до 3 років) - серпень поточного року та протягом навчального року - для інших вікових груп. У разі вивільнення місць керівник ЗДО здійснює прийом дітей упродовж навчального року відповідно до списків, сформованих базою даних.
4. Питання про відвідування закладу дошкільної освіти дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень:
Стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» каже, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється. Це також було підтверджено Верховним Судом України: садочки та школи мають право не допускати не вакцинованих дітей до освітніх закладів”.
5. Під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти, керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.
Відповідно до пункту 2 статті 19 Закону України «Про дошкільну освіту», функціонування закладів дошкільної освіти, зокрема, створення умов для здобуття дітьми дошкільної освіти, належить до повноважень органів виконавчої влади та місцевих органів самоврядування.
З метою забезпечення прав дитини на доступність здобуття дошкільної освіти, спрощення процедури та вільного доступу до інформації про облік дітей для влаштування у заклади дошкільної освіти м. Херсона, керуючись статтями 18, 19 Закону України «Про дошкільну освіту», статтями 1, 9 Закону України «Про захист персональних даних», статтею 25, частиною другою статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Херсонською міською радою запроваджено електронну реєстрацію дітей до дошкільних навчальних закладів м. Херсона (рішення від № 110130.08.2013)
Передусім батькам необхідно обрати заклад.
Після того, як батьки зареєстрували дитину в електронній системі, їм відкривається вільний доступ до черги і вони можуть відслідковувати своє просування у цій черзі.
Метою створення такого реєстру є зниження корупції в ЗДО.
Необхідно пройти online-реєстрацію на сайті – обрати вільний садочок та заповнити форму.
При реєстрації вказати: імя та прізвище дитини, дату народження, серію та номер свідоцтва про народження, контактний телефон одного з батьків, бажаний ЗДО. Далі натиснути «Зареєструвати».
Якщо реєстрація заявки» дату та час реєстрації не можна буде змінити за жодних умов.
Якщо є вільні місця, то статус реєстрації зміниться на «Є можливість зарахування», і буде запропоновано місце в обраному садочку.
Батькам слід постійно відслідковувати статус, і в разі його зміни (про що буде надіслано повідомлення на електронну адресу) та протягом 20 календарних днів подати керівникові документи для вступу, передбачені пунктом 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 №305, зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1204:
- заява батьків або осіб, які їх замінюють;
- медична довідка про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти;
- довідка дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;
- свідоцтво про народження.
В іншому випадку черга автоматично скасовується.
1.Не обов’язково, адже законом таке не передбачено.
2.Бажано, оскільки збільшується можливість отримати місце в дитячому садку та зекономити час, сили та нерви батьків.
Виключно за бажанням батьків. Якщо цей благодійний збір намагаються нав’язати вам як обов’язковий, – це є порушенням. У такому разі можна подати скаргу до міського управління освіти. У крайньому випадку – звертатися до правоохоронних органів, адже за такі дії передбачена кримінальна відповідальність.
Перш, ніж ставати в чергу, варто подивитися перелік пільг при запису до дитячого садочка. Відповідно до рішення Херсонської міської ради першочергово зараховуються до закладу дошкільної освіти наступні категорії:
- діти з інвалідністю, які не мають протипоказань перебування в ЗДО;
- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
- діти, які перебувають під опікою чи в прийомних сім'ях;
- діти працівників закладів освіти у разі виходу на роботу;
- діти батьків-інвалідів І групи, в тому числі діти учасників ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС;
- діти з багатодітних сімей, в яких є двоє і більше дітей дошкільного віку, якщо одна дитина відвідує даний ДНЗ;
- діти військовослужбовців, працівників прокуратури, судів та правоохоронних органів, що призначені для проходження служби з іншої місцевості та вимушені переселенці з АТО;
- діти одиноких батьків (виключно вдів, вдівців).
Якщо дитина потрапляє під якусь пільгу, але в дитсадку зараз зайняті всі місця, то дитину направляють в інший садочок зі збереженням цієї пільги.
Не влаштовуйте скандалу – зберігайте спокій та розсудливість. Для початку з’ясуйте у співробітників, з якої причини відсутнє місце, та запитайте, як вам вчинити, щоб місце все-таки з’явилося.