На виконання рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 20.08.2019 № 302 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», статтею 35 Закону України «Про дошкільну освіту», Порядком встановлення плати за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667, керуючись п.5.2.4. Положення про управління освіти Херсонської міської ради
З 01 січня 2020 року:
Встановлено для батьків або осіб, які їх замінюють, плату за харчування дітей у розмірі 60% від вартості харчування на день для дітей дошкільного віку - 30,00 грн та для дітей переддошкільного віку - 20,40 грн
Затвердження переліку документів, на підставі яких окремі категорії дітей мають право на отримання харчування за кошти міського бюджету.
1. Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування:
– свідоцтво про народження дитини;
– рішення виконавчого комітету районної у місті Херсоні ради про призначення опіки (піклування);
– рішення виконавчого комітету районної у місті Херсоні ради про встановлення статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.
2. Діти з багатодітних сімей - 50%:
– свідоцтво про народження дітей;
– посвідчення багатодітної матері;
– посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (тільки для учнів закладів загальної середньої освіти
3. Діти з малозабезпечених сімей:
– свідоцтво про народження дитини;
– довідка управління праці та соціального захисту населення районної у місті Херсоні ради про взяття на облік як малозабезпечену сім’ю;
– довідки про сукупний дохід кожного члена сім’ї за попередній квартал, який не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється Законом про Державний бюджет України (тільки для закладів дошкільної освіти).
4. Діти з інвалідністю (тільки для закладів дошкільної освіти):
– свідоцтво про народження;
– довідка лікарсько-консультативної комісії.
5. Діти громадян України, які прибуватимуть на територію м. Херсона з Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей:
– свідоцтво про народження дитини;
– довідка управління праці та соціального захисту населення районної у місті Херсоні ради про взяття на облік одного з батьків, зазначених у свідоцтві про народження дитини, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.
6. Діти, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь в антитерористичній операції, операції об’єднаних сил та забезпеченні її проведення, мають статус учасника бойових дій:
– свідоцтво про народження дитини;
– довідка про безпосередню участь в антитерористичній операції, операції об’єднаних сил, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, видана на ім’я одного з батьків дитини, які зазначені як батько або мати в свідоцтві про народження дитини;
– або посвідчення учасника бойових дій разом із документом, що підтверджує участь в антитерористичній операції, операції об’єднаних сил одного з батьків дитини, які зазначені в її свідоцтві про народження;
– довідка управління праці та соціального захисту населення районної у місті Херсоні ради (для загиблих).
7. Діти із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку в районних службах з питань захисту дітей міста Херсона:
– довідка районних служб з питань захисту дітей міста Херсона про перебування сім’ї на обліку в районних службах з питань захисту дітей міста Херсона.
8. Діти працівників органів внутрішніх справ, котрі загинули під час виконання службових обов’язків:
– свідоцтво про народження дитини;
– довідка управління праці та соціального захисту населення районної у місті Херсоні ради .
Харчування дітей – надзвичайно важлива проблема будь якого суспільства, і з цим не можна не погодитися. Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей, які виховуються у закладі дошкільної освіти. Вірно організоване харчування підростаючого покоління має велике значення для нормального фізичного та розумового розвитку дитини, тому що саме в перші роки життя формуються життєво важливі системи організму.
Організація харчуванняв закладідошкільної освіти – це чітко регламентований процес, що регулюється чинними законодавчими нормами. Основні із цих норм викладено в Законі України «Про охорону дитинства» від 26.04 2001 р. №2402-ІІІ, Законі України «Про дошкільну освіту», Законі України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, постанові Кабміну «Порядок медичного обслуговування дітей у ДНЗ, наказі МОЗ України і МОН України «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у ДНЗ «Положенням про медичний кабінет ДНЗ», інструктивно-методичних рекомендаціях щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ, документах щодо організації харчування «Про запровадження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», наказі «Про порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах», листі МОН України «Про харчування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування у загальноосвітніх навчальних закладах», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (зі змінами).
Режим харчування залежить від режиму роботи ясел-садка. В нашому садочку їжа видається дітям у суворо визначений час, тричі на день. Під час оздоровчого періоду організовуються додатковий прийом їжі – другий сніданок о 10.00 у вигляді фруктів, соків, які видаються під час прогулянки. Для організації оптимального питного режиму забезпечуємо дітей водою за індивідуальною потребою. Кип’ячену воду дають після охолодження до кімнатної температури.
Харчоблок, комори, овочесховища утримуються відповідно санітарно-гігієнічним вимогам. Технологічне та холодильне обладнання в робочому стані. Ясла-садок забезпечений необхідною кількістю посуду, котрий промаркований і використовується за призначенням. У місцях миття посуду є інструкції щодо правил миття посуду, використання мийних засобів.
При організації харчування необхідно додержуватися принципів наступності, єдності вимог у яслах-садку і в родині. Питання раціонального харчування дітей включаємо у тематику батьківських зборів, консультації для батьків, висвітлюємо в інформаційних куточках. Для правильної організації годування дитини вдома, особливо у вихідні і святкові дні, батьки повинні знати режим і специфіку харчування у яслах-садку. Тому щодня в інформаційному куточку, а також у кожній групі вивішується меню із зазначенням виходу страв. З метою попередження захворюваності гострими кишковими інфекціями та харчових отруєнь дітей суворо забороняється приносити у ясла-садок кремові вироби (торти, тістечка), морозиво, напої, у тому числі солодкі газовані.
Раціональне харчування в яслах-садку передбачає обов’язкове складання меню. Примірне двотижневе меню складається на зимово-весняний і літньо – осінній періоди року та погоджується з у Держпродспоживслужбі і затверджується керівником ясел-садка.
Щодня на кожний наступний день відповідно до наявності продуктів харчування та з урахуванням примірного двотижневого меню, картотеки страв складається меню-розклад. Меню-розкладка складається відповідно до картотеки страв, яка затверджується директором ясел-садка. Картотека страв – це набір карток – розкладів страв за групами страв: перші, другі, треті страви, гарніри тощо.
Щодня залишаються добові проби кожної страви раціону. Добова проба страв є показником якості роботи кухарівясел-садка. Тому її відбирає кухар з казана у присутності медпрацівника. Проби відбирають в об’ємі порцій для дітей молодшої вікової групи, зберігають в харчоблоці у холодильнику при температурі +4 -+8 С. Проби страв кожного прийому їжі зберігаються протягом доби до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня, наприклад, сніданок – до закінчення сніданку наступного дня, обід – до закінчення обіду наступного дня тощо.
Показниками правильної організації харчування в закладах дошкільної освіти є показники здоров’я дітей (ступінь фізичного розвитку дітей за результатами антропометричних вимірювань, поширеність захворювань, у тому числі шлунково-кишкових, індекс здоров’я тощо).
РЕКОМЕНДАЦІЇ
для батьків щодо здорового харчування дитини
РЕКОМЕНДАЦІЇ
для батьків щодо відвідування з дітьми закладів швидкого харчування
Поради щодо харчування дитини вдома у вихiднi днi
Дотримуйтеся таких орієнтовних об’ємів готових страв для дітей віком від трьох до шести років:
Дієтичне харчування грунтується на загальних принципах раціонального харчування, має бути повноцінним та враховувати особливості захворювання дитини.
Лікувальний вплив дієтичного харчування забезпечують:
Дієтичне харчування має бути індивідуальним, сприяти відновленню функцій травної системи. Окрім того, дієта має поліпшити дію ферментів під час травлення, компенсувати втрати харчових речовин організмом хворої дитини. Проте слід пам’ятати, що здорову дитину на дієті тримати не варто, потрібно подбати про її раціональне харчування та достатню фізичну активність.
У нашому садочку організацію дієтичного харчування дітей, яким призначено дієту, контролює медична сестра з дієтичного харчування.
Для дієтичного харчування дітей у дошкільних навчальних закладах найбільш прийнятною є дієта № 5, яку використовують як основу для дієт № 7 (з обмеженням солі) та № 8.
Оптимальна кількість прийомів їжі за дієтичного харчування — п’ять разів на добу. Дієту № 5 призначають дітям із хронічними захворюваннями печінки та жовчовивідних шляхів. Мета дієти — сприяти відновленню порушеної функції печінки, нормальному жовчовиділенню. Страви відварюють і запікають, рідше — тушкують. Під час приготування страв борошно, цибулю, моркву та інші овочі не пасерують. Обов’язково виключають смаження продуктів харчування. За дієти № 5 продукти харчування не потребують подрібнення, окрім овочів, багатих на клітковину, як-от капуста, кабачок, морква та буряк. їх перетирають.
Виключають із раціону свіжий хліб, консерви, жирні сорти м’яса, бобові, окрім зеленого горошку, смажені яйця, редьку, щавель, шпинат, редис, квашені та мариновані овочі, какао, здобу. До того ж обмежують кількість солі до 10-12 г на добу.
Дієта № 7.
Показаннями для призначення дитині дієти № 7 є гострий нефрит у період одужання та хронічний нефрит зі слабко вираженими змінами. Продукти під час приготування страви пропарюють, відварюють, запікають. Особливостями цієї дієти є виключення солі та обмеження рідини. З раціону виключають такі продукти харчування: дріжджовий хліб, міцні бульйони, смажене м’ясо, сир твердий, бобові, какао. За дієти № 7 можна вживати страви дієти № 5, якщо їх не солити.
ПРОДУКТИ І СТРАВИ, ЩО РЕКОМЕНДУЮТЬСЯ ДЛЯ ДІЄТИЧНОГО ХАРЧУВАННЯ
Рекомендації для забезпечення здорового харчування для дітей до 7 років з надлишком ваги
Участь батьків у лікувальних програмах особливо важлива для успішного зниження маси тіла у дітей молодшого віку. Для запобігання розвитку надлишкової маси тіла й ожиріння чи для лікування цих станів у дитини батькам слід контролювати харчування дитини, а саме дотримуватися низки правил.